1. Transportx.com nedir?

Transportx.com online yük ve nakliye aracı bulma platformudur. Nakliye Firmaları ve yükü olan ithalat-ihracat firmaları ile forwarder firmalar sisteme üye olabilmektedir.


2. Sisteme nasıl üye olabilirim?

www.transportx.com adresinden "Online Başvuru" butonunu tıklayarak, firma ve iletişim bilgilerinizi girerek üye olabilirsiniz.


3. Sisteme üye olmak için ne kadar ücret ödemeliyim?

  • Transportx.com’a yükveren firma olarak ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz.
  • Taşıyıcı ya da forwarder iseniz, 30 gün boyunca sistemi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. 30 gün sonunda üyelik paketlerinden birini seçerek Transportx.com'u kullanmaya devam edebilirsiniz.


4. Transportx.com’da nasıl araç bulabilirim?

Sistem üzerinden araç bulmanın iki yolu vardır;

  • Birincisi sisteme üye olduktan sonra "Boş Araç Arama" alanından üye taşıyıcı ve forwarderların bıraktıkları boş araç ilanlarını görüntüleyerek, yükünüz için talep gönderebilirsiniz.
  • İkinci olarak ise yük ilanı bırakabilirsiniz. Sistem üzerinden yükünüzün alınacağı / bırakılacağı konum, taşıma tipi, yük miktarı detaylarını vererek, yükünüzü ilan edebilir ve firmalardan fiyat teklifleri toplayabilirsiniz.


5. Boş araç bildiriminde bulunabilir miyim?

Forwarder ya da nakliye firması iseniz, sistem üzerinden boş araç bildirimde bulunarak, daha fazla yük talebi alabilirsiniz.


6. Sistemde nasıl yük bulabilirim?

Yükveren firmalar tarafından verilen yük ilanları na teklif göndererek, yük bulabilir ve çalıştığınız ülkeleri kaydederek, firmaların size araç talebi göndermesini sağlayabilirsiniz.
Ayrıca daha fazla yük teklifi almak için boş araç bildirimi yapabilirsiniz.


7. Sistemde sadece kara taşımacılığı yapan firmalar mı var?

Sistemde şu an itibariyle kara, deniz ve hava yolu taşımacılığı yapan nakliye firmaları bulunmaktadır. Çok yakın bir zamanda ise demir yolu taşımacılığı yapan firmalar da sisteme üye olabilecekler. Ayrıca sisteme kayıtlı forwarder firmalar , karayolu ve alternatif taşıma ihtiyaçları için sistem üzerinden hizmetlerini sunmaktadırlar.


8. Sisteme üye olmak için hangi şartları sağlamam gerekiyor?

  • Uluslararası nakliye firması iseniz; C1/C2 yetki belgenizi,
  • Yurtiçi faaliyet gösteren nakliye firması iseniz; K1/K2 yetki belgenizi,
  • Forwarder iseniz, R1/R2 ya da sektörde en az 6 aylık faaliyet gösterdiğinizi gösteren ticaret sicil kaydınızı ya da vergi levhanızın bir kopyası ile birlikte referans olarak çalıştığınız 3 firmayı bizimle paylaşmış olmanız gerekiyor.


9. Üyeliğimi iptal edebilir miyim?

Herhangi bir nedenden dolayı üyeliğinizi iptal etmek isterseniz, info@transportx.com adresine e-mail atabilir ya da 444 0 681’den müşteri hizmetleri yetkililerimize ulaşarak üyeliğinizi kolayca sonlandırabilirsiniz.